איך לבחור ערכת תפילין
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

איך לבחור ערכת תפילין

תשמישי קדושה שונים מכילים את השם המפורש ולכן הכנתם כפופה לשורה ארוכה של כללים הלכתיים. בין היתר, תשמישי הקדושה יכולים להיות רלוונטיים גם לשימוש אישי או ציבורי. בשני המקרים מעורבים סופרי סת"ם בתהליך הכנת תשמישי הקדושה ובישראל יש גם צורך באישור ובחותמת של הרבנות על מנת להעיד על הכשרות שלהם. גם כאשר מדובר על תפילין, אין ספק שחשוב מאוד להקפיד על תהליך הכנתו. תפילין הוא דבר חשוב מאוד שכל נער יהודי בן 13, מתחיל להניח וחשוב מאוד לבחור אותו בצורה נכונה וראויה.

כיצד רוכשים תפילין בצורה נכונה?

חשוב מאוד לדעת כי המחיר לא מהווה  את הפרמטר היחידי שיש לבדוק כאשר מעוניינים לרכוש תפילין. תמחור תשמישי קדושה לרבות תפילין מתבצע לרוב בהתאם למשך הזמן שמושקע בהכנה ובייצור שלהם. כמו כן, חשוב מאוד לקחת בחשבון את החומרים שבהם משתמשים על מנת להכין את תשמישי הקדושה ואת ההבדל שבין עור משובח לרגיל. כיום אפשר לבחור הא לרכוש תפילין בנפרד או כחלק מערכה. את כל אחת מההחלטות הללו מקבלים בהתאם לאופי השימוש הצפוי בתפילין ובהתאם למסורת שלפיה נוהגים.

ערכת תפילין כוללת בתוכה מלבד תפילין של ראש ותפילין של יד גם טלית וסידור. במידה ורוכשים ערכת תפילין לבר מצווה, צריך לוודא שיש בתוכה סדר הנחת תפילין.

מכיוון שערכת תפילין היא דבר חשוב מאוד ומכיוון שהיא חייבת להיות כשרה, חשוב מאוד לרכוש אותה רק מאדם מוסמך מטעם מכון סת"ם. יש לוודא שהתפילין קיבלו חותמת כדרות ואישור לאחר הבדיקה והגהה. כמו כן,  יש לברר לגבי סוג החומר שממנו מיוצרות הרצועות. מלבד זאת, חשוב לציין לפני הזמנת תפילין לבר מצווה הא הנער שמאלי או ימני ולברר לגבי הוספת השם על הטלית.

Share this post

גלילה לראש העמוד