השכרת ציוד לאירועים
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

השכרת ציוד לאירועים

השקט שיש בהשכרת ציוד לאירועים במקום לרכוש אותו, הוא לבדו שווה את כל החוויה. הביטוח כמובן מכסה נזקים, חברת ההשכרה מחויבת לפריטים תקינים ואתם? אתם בעיקר תהיו ברא שקט וכן, גם את הכסף של הרכישה, תשאירו בינתיים אצלכם.

השכרה לעומת רכישת ציוד לאירועים

כאשר הגיע הזמן לתכנן פרויקטים גדולים או תיקונים או לבצע עבודות מחזוריות, כגון ניקוי חלונות או מבודדים מתח גבוה, התשובות לשתי השאלות ניכרות באופן בולט בהשכרת ציוד לעומת החלטת הקנייה: באיזו תדירות הצוותים יזדקקו ליכולת ציוד ספציפית זו? או, עד כמה הציוד יהיה חייב להיות רב תכליתי?

השאלה השנייה קשורה לראשונה. שימוש בתדירות גבוהה בציוד, קשור כמובן להחזר. אם הצוותים שלכם זקוקים לציוד באופן קבוע, בגלל השימוש החוזר ונשנה שבציוד, כבר יביא אתכם למצב, שכנראה תהיו חייבים לרכוש את הציוד ולא יהיה לכם כלכלי להשכיר אותו.

מכיוון שהחלטת השכרה לעומת רכישת ציוד, כרוכה בתחזיות לאירועים עתידיים, חשוב לתכנן אותם בקפידה וביסודיות. מידע חשוב כולל גם דפוסי שימוש בעבר ואומדן השימוש בציוד בעתידי, מידע נוסף באתר http://www.rampa-events.co.il.

תדירות השימוש בציוד וקבלת החלטות

תדירות – מכיוון שאם מנהלי אירועים יכולים להשתמש בציוד בעבודות מסוגים שונים, הדבר יגדיל את תדירות השימוש ויצדיק את רכישת הציוד לאירוע.

אם תדירות השימוש או הרבגוניות שבו נמוכה, הרי שהשכרה, בדרך כלל יהיה צעד נבון יותר. יוצא מן הכלל הוא ציוד שלא נעשה בו שימוש לעיתים קרובות אך הוא כן נדרש (רק) במקרה חירום. שתי דוגמאות למצב זה הן גנרטורי חירום לגיבוי בהפסקות חשמל ומצננים ניידים למניעת הפסקות ציוד במרכז הנתונים.

אמנם ייתכן שמנהלים לא יוכלו להצדיק רכישות אלה באמצעות השוואת עלות ישירה, אך עליהם לשקול את הפוטנציאל להפסדים אחרים בעתיד.

Share this post

גלילה לראש העמוד