רעיונות למתנות לבית
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

האיזון בין אחסון למשטחי עבודה במטבח – לתכנן מטבח פונקציונאלי

בכל הנוגע לתכנון ועיצוב מטבח, פונקציונליות היא שם המשחק. חלל המטבח משמש את בני הבית להכנת מאכלים ותבשילים מיוחדים וטעימים, וכדי שמטרה זו תתממש יש להתאים את מכלול האלמנטים הקיימים בחלל לתהליכי הבישול המתקיימים בו. כיוון ששטחי האחסון ומשטחי העבודה במטבח הינם  חלקים ניכרים מהשטח הכללי של החלל המהווים את הייעוד המרכזי של המטבח, יש להקפיד על האיזון הטוב ביותר בין חלקים אלו כדי ליהנות ממטבח מעוצב שהוא גם פרקטי.

קנו מטבחים בסגנון כפרי בונגה מטבחים >>>

למה חשוב להפריד בין האחסון למשטחי העבודה במטבח?

בכל חלל של מטבח יש את שטחי האחסון ומשטחי העבודה המהווים את מרכז המטבח. כיוון שקיימת חשיבות גבוהה לשטחים האלו במטבח, יש לבצע הפרדה נכונה בין האחסון למשטחי העבודה כדי לקבל מטבח נגיש שנוח לבשל ולעבוד בו. שטחי האחסון במטבח כוללים את הארונות בהם מצויים חומרי גלם, כלים, מכונות ואביזרים נוספים המשמשים להכנת מאכלים ובישולים. שטחי העבודה במטבח הם האזורים בהם תהליכי הבישול מתקיימים, כאשר החומרים והאביזרים המצויים בשטחי האחסון הם המרכיבים הנחוצים לתהליכים אלו.

הסינרגיה הקיימת בין שטחי האחסון למשטחי העבודה צריכה לעבוד טוב יחד, כאשר חלקים אלו מופרדים אחד מהשני אך גם נגישים מבחינת התכנון של כל אחד מהם.

כיצד לשלב בצורה נכונה את שטחי האחסון ומשטחי העבודה?

המפתח לשילוב נכון בין שטחי האחסון ומשטחי העבודה הוא תהליך התכנון והחלוקה מתאימה בין חלקים אלו בחלל, כך שלכל שטח כזה יהיה את המיקום המתאים, הנגיש והמרווח מספיק. ברוב המטבחים קיים שילוב של ארונות מטבח גבוהים ונמוכים, לכן בחירת המיקום של כל ארון כזה יכול להשפיע בצורה מהותית על איזון שטחי האחסון ומשטחי העבודה הקיימים במטבח.

ארונות עליונים במטבח מעניקים את היתרון בהוספת שטחי אחסון לחלל, ואילו ארונות נמוכים מאפשרים מצע אופטימלי לשילוב של משטחי עבודה עליהם ניתן לקצוץ, להרכיב ולבצע כל תהליך אחר הדרוש בשלבי הבישול במטבח. כדי שארונות אלו יתכתבו אחד עם השני בצורה מאוזנת, ההמלצה היא להקצות קיר אחד במטבח עבור ארונות גבוהים בלבד, כך שאזור זה במטבח יכלול ברובו את שטחי האחסון הנחוצים. בקירות הנוספים הקיימים בחלל, כדאי לשלב שורה אחידה של ארונות נמוכים עליהם משטחי העבודה ימוקמו.

בכדי לאפשר תכנון פונקציונאלי מקסימלי, יש ליצור איזון בין שטחי האחסון לשטחי העבודה בחלל כך שכל אחד מהם יעניק את הנוחות והפרקטיות הנחוצים לתהליכי הבישול. כך לדוגמה סמוך למיקומו של ארון האחסון המשמש לאחסון מוצרי מזווה, ימוקם משטח עבודה המאפשר להוציא עליו את הפרודוקטים הרלוונטיים מארון האחסון והתחלה בהליכי הבישול השונים.

באמצעות נגרייה המתמחה בתכנון מטבחים כפריים מרשימים, ניתן לעצב מטבח פונקציונלי בהתאמה אישית מלאה. מעוניינים ליצור את האיזון המושלם בין אחסון למשטחי העבודה במטבח? מוזמנים ליצור אתנו קשר.

Share this post

גלילה לראש העמוד