חוסר התאמה בין בני זוג
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

זוגיות לא מספקת? מה לעשות כשחווים חוסר התאמה בין בני זוג?

אנשים רבים מדווחים על תחושת חוסר סיפוק בהקשר לזוגיות שלהם. חלקם מרגישים את חוסר הסיפוק מבחינה מינית, אחרים מדברים על חוסר סיפוק רגשי או כלכלי וישנם כאלו שחווים את חוסר הסיפוק מבחינת תפקוד בבית או תפקוד הורי. לרוב הצעד הראשון בפתרון כולל הבנה מודעת של המצב, היות וזוגות רבים פשוט חווים תחושת חוסר סיפוק כללית, ללא שום הבנה לגבי המקור של הבעיה. יש להבין כי ברוב המקרים הבעיה היא רגשית, ורק לאחר מכן היא מתגלגלת לכיוונים אחרים כמו למשל חוסר תפקוד מספק בבית או לבעיות כלכליות שעוטפות את הזוגיות. במקרים רבים ניתן לראות מצב שבו אחד הצדדים רגיש יותר מהשני, דבר שיוצר לא מעט בעיות וקונפליקטים בזוגיות.

כיצד לפתור מצב של חוסר התאמה בין בני זוג?

כאמור, הצעד הראשון הוא להבין כי זוגיות היא עניין מורכב וגם אם מרגישים שנמצאים בזוגיות לא מספקת יש פתרונות. קשה לפעמים לבודד את הבעיה האמיתית, אשר יכולה להשליך לכל היבטי החיים. זוגות רבים למשל, מדווחים על שתי בעיות מרכזיות- שעמום ואכזבה. זוגות שחווים שעמום מרגישים שהקשר הפך ל"פרווה". במצב הזה חשוב למצוא תחומי עניין נוספים שיוכלו למלא אתכם, היות ושגרה בזוגיות היא עניין הכרחי שלא ניתן לברוח ממנו. אך ברגע שתחושת השעמום הכללית הופכת ללמידה של תחום חדש או להתעסקות בתחביב מעניין, הזוגיות שוב נראית מלהיבה ומרגשת יותר.

כאשר מדובר על אכזבה מבן הזוג ומהיחסים איתו, מדובר למעשה על ציפיות שלא התממשו. ככל שנחזיק בציפיות גדולות יותר מהקשר, כל הלחץ על הקשר יגדל ותחושת האכזבה תתעצם במיוחד בעיתים של משבר בזוגיות לכן חשוב ללמוד לשחרר את הציפיות שלנו, דבר שאומנם עלול להיות מאתגר, אך הוא הכרחי מבחינת הקשר. במילים אחרות, חשוב לקחת אחריות על עצמכם, על מנת לשנות את מצב הקשר.

Share this post

גלילה לראש העמוד