דובי ענק
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

דובי ענק – מתנה לאהובכם

דובי ענקי הוא הזדמנות מעולה לתת אותו כמתנה למישהו אהוב עליכם, בכדי שיתפנק עליו ויוקיר אותו כצעצוע מאוד "חברותי", שיש להתייחס אליו בהתאם. דובי לתינוקות הוא כבר סיפור מעניין הרבה יותר מבחינת ביטחון העצמי שהוא מקנה לילד ולתינוק.

דובי ענק – מתנה לאהובכם

על פי מחקר שנערך לאחרונה, שליש מכלל הסטודנטים לוקחים דובון לאוניברסיטה. אז למה הדובונים? מה קורה כאן? על פי המחקר שערך פרופ' ויניקוט, פסיכיאטר ילדים, בשנות החמישים, די הרבה.

בהתחלה, מערכת היחסים של הילד עם דובון עשויה להיות פיזית במידה רבה – צעד ראשון ממציצת האגודל או האגרוף שלהם והם עשויים ללעוס את האוזן של טדי – אך יש פה יותר מזה. ויניקוט קובע: "ברור שיש כאן משהו חשוב מלבד ההתרגשות וסיפוק מהדובי."

הילד מוכן להתרפק, לטפל, לטפח, להאכיל ובאופן כללי להרגיע את הדובי הענק, ולכן אין זה מפתיע שנוצר קשר מתמשך עם חפץ זה, הדובי.

למה קוראים לו פו?

מאז שפרסם א.א. מילן את סיפורו הרשמי הראשון של פו הדב בשנת 1926, הדמות הפכה לאהובה על ילדים לאורך דורות רבים. אבל מדוע נקרא וויני פו במקום דוב? בהתחשב בעובדה שלרוב הילדים (וגם המבוגרים, לצורך העניין) יש מושג אחר מהו פו, איך השם דבק בו ועד היום כך אנו מכירים אותו?

התשובה נמצאת בשנות העשרים. למעשה, כאשר מילן הציג את הדוב לראשונה, וויני אפילו לא הייתה ויני. בתחילה הוא נשא את שמו של אדוארד בר, לפני שהחל לעבור לווי בזמן לאותו הופעת בכורה רשמית שצוינה בשנת 1926.

החלק "וויני" של השם שלו הגיע מביקור בגן החיות של לונדון, שם ראה מילן דוב שחור שנקרא על שם העיר וויניפג, קנדה.

Share this post

גלילה לראש העמוד