הרכב מוסיקלי לאירועים
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

הרכב מוסיקלי לאירועים

מוסיקה היא אלמנט בלתי נפרד מאירוע – בין אם מדובר על אירוע חתונה, בר/ת מצווה, יום הולדת, נשף סיום תיכון, מסיבת פרישה, מסיבת גיוס וכל סוג אחר של אירוע חברתי הכולל אנשים. נוסף לכך שמוסיקה מחברת בין אנשים, היא גם מעצבת את הייחודיות והאופי של האירוע אותו חוגגים ומותירה זיכרון בלתי נשכח מאירוע מרגש ואיכותי.

הבחירה בסוג המוסיקה שתהיה באירוע כוללת למעשה בחירה בין שני סוגים שונים – מוסיקה חיה או מוסיקה מוקלטת. את המוסיקה החיה מבצעים הרכבים מוסיקליים לאירועים על ידי מוזיקאים מקצועיים, ואילו מוסיקה מוקלטת מבוצעת על ידי מערכת מיוחדת השייכת לתקליטנים לאירועים. בשונה ממוסיקה מוקלטת, מוסיקה חיה נשמעת הרבה יותר מיוחדת ואותנטית – ולכן רבים בוחרים הרכב מוסיקלי לאירועים כאשר הם מתכננים את החלק המוסיקלי של האירוע.

סוגים של הרכבים מוסיקליים לאירועים

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של הרכבים מוסיקליים, כאשר כל הרכב כזה מתמחה בסגנון מוסיקלי אחר ומעניין:

  • ג'אז – סגנון מוסיקת הג'אז מאופיינת עם כלי נגינה כמו סקסופון, חצוצרה, גיטרה ועוד, ולכן הרכב מוסיקלי בסגנון ג'אז יתאים לאירועים כמו אירוע חברה, חתונות ומסיבות קוקטייל והשקה.
  • ישראלי – לרוב הרכבים מוסיקליים המתמחים בנגינה של מוסיקה ישראלית יתמקדו בביצועים של שירי עבר קלאסיים מתחום הרוק והפופ, ולכן הרכב מוסיקלי כזה יתאים לאירועים קטנים ואינטימיים. 
  • לטיני – מוסיקה לטינית היא מקפיצה וחגיגית במיוחד, כך שהסגנון המוסיקלי של הרכבים מוסיקליים המתמחים בכך יתאים לאירועים עם קהל צעיר כמו חתונות, בר/ת מצווה, מסיבות סיום ועוד.

כיצד לבחור הרכב מוסיקלי לאירועים?

יש עוד סוגים רבים ומגוונים של הרכבים מוסיקליים, אך חשוב לבחור הרכב מוסיקלי לאירועים (למשל עבור ערב בירה ונשירה) על פי הקונספט המרכזי של האירוע. לשם כך מומלץ להגיע לאירועים שונים כמו להתרשם מההרכב המוסיקלי המנגן באירוע, ולבחור את ההרכב המוסיקלי שהכי מתחברים אליו.

Share this post

גלילה לראש העמוד