גן אירועים מומלץ לחתונה
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

גני אירועים – גן אירועים מומלץ לחתונה

בחירת גני אירועים 

בחירת גן אירועים מומלץ לחתונה הוא החלק הראשון והמשמעותי בארגון חתונה שלכם, לצד בחירת מיקום גן האירועים , איכות צוות הגן, בחירת הקייטרינג, איכות החוויה הקולינרית, האווירה והקסם של המקום , השילוב של כל המרכיבים הללו יחד עם מאפיינים נוספים – הם אלו שהופכים למעשה חתונה טובה לחתונה נפלאה, בלתי נשכחת. כזו שיזכרו לשנים רבות .

לבחירת גן האירועים המומלץ ישנה השפעה מכרעת על האופי של החתונה שלכם. לכל גן אירועים יתרונות וחסרונות משלו. רצוי מאוד להתמקד רק בגני האירועים שעומדים בתקציב שלכם, גני אירועים שערוכים למספר האורחים שתזמינו ושמתאימים באמת להגשמת החלום שלכם. מומלץ שלא לעשות פשרות כואבות מידי על המאפיינים החשובים לכם, לכן רצוי לבוא מוכנים עם הדרישות החשובות ביותר .

בין כל עשרות גני האירועים בארץ בין אם מדובר בגני אירועים בשרון, גני אירועים במרכז, גני אירועים בשפלה, בצפון או בדרום – ישנם קווים משותפים של גני האירועים הטובים ביותר.

גני אירועים הכי טובים בארץ מתאפיינים במספר קריטריונים ופרמטרים דומים. הגשמת החלום של חתונה המושלמת מתחילה במקום המושלם. גני אירועים ישנם בשפע אך מעטים מהם נמצאים במקום האידאלי, עם האווירה הנכונה והמאפיינים המדויקים המרכיבים את החלום והפנטזיה האישית שלכם לאירוע החתונה שלכם.

האם כדאי להינשא בגן אירועים במרכז? מהם היתרונות והחסרונות של גני האירועים השונים,  וכיצד נבחר גן אירועים מוצלח?  

גן אירועים – עוצמה של טבע והמרחבים

העוצמה של טבע, עטוף ירק ומרחבים מספק חלק משמעותי באווירה ובקסם של המקום.  לחלל סגור ומקורה ישנם יתרונות משל עצמו – אך אין ספק כי החיבור לטבע פסטורלי ועוצמתי משרת היטב את האווירה המיוחדת שאנו רוצים להעניק לאירוע, תחושת המרחב והגמישות תורמת רבות ביצירת אפשרויות עיצוביות רבות, פינות ישיבה רומנטיות, מתחמי קבלת פנים מפוארת, חופה ייחודית, ועוד.

מיקום גן האירועים

כאשר אתם בוחרים גני אירועים לחתונה שלכם יש לשים לב לא רק למרכזיותו של המיקום אלא בעיקר חשובה קרבתו הפיזית ביחס למרבית האורחים שלכם . ככל שמתאפשר עדיף להתרחק מאזור פקקים, ולמצוא מקום טוב באמצע הדרך שיאפשר למרבית האורחים והמוזמנים להגיע לאירוע החתונה שלכם בזמן הקצר ביותר וללא עיכובים מיותרים – מה שיבטיח השתתפות מקסימלית של אורחים באירוע שלכם 

התאמת גני האירועים לכמות המוזמנים

ניתן לחסוך עליות רבות ועוגמת נפש מיותרת בהתאמה מדויקת של גן האירועים  לכמות המוזמנים שלכם בפועל. ככל שתדייקו את רשימת המוזמנים תוכלו לבצע בחירה נכונה יותר מבלי לבזבז כספים מיותרים. ככל שמדובר באירוע קטן, רצוי לבדוק את כמות המוזמנים המינימלית האפשרית עבור הזמנת הגן וכמו כן לבדוק את הצורך להתאים את הגן לאווירה אינטימית הנדרשת מבלי להרגיש 

עלות מנה בגני אירועים

עלות היא מרכיב חשוב ביותר בשיקולי הבחירה שלכם במסגרת ההשוואה בין גני הארועים . לאחר הכנת רשימת המוזמנים וצמצום ראשוני של רשימת גני האירועים הגיעה העת לבחון את מרכיב העלויות והתאמתו לתקציב שלכם.

לרוב ההתייחסות  בתמחור של גני האירועים השונים תהיה של עלות "פר מנה"  הכוללת את עלות "חבילת הבסיס"  (עלות המזון, שימוש במקום, מלצרים, שירותים נלווים ועוד ) לא תמיד העלויות  "פר מנה" כוללות תאורה והגברה, לצד שלל נושאים נוספים שאות יש לבדוק ולציין. לכל "אקסטרה" / תוספת של מרכיב נוסף ישנה עלות משמעותית ולכן חשוב לוודא שהכל כלול ואתם יודעים ומסכימים על עלויות המינימום, תשלומי ביטול, הקפאה, דחייה וכד' 

חשוב לקחת בחשבון גם עלויות מצרים, טיפים וכדו' חשוב שכל הנושאים בעלי משמעות כספית יקבלו ביטוי בכתב ולא רק בע"פ כדי למנוע מצבים מביכים ועלויות נוספות לא צפויות.

תכנון תקציבי מדויק יאפשר לכם הפקת חתונה מוצלחת בעלויות ידועות וללא הפתעות כמו גם השוואת מחירים מדויקת בין גני האירועים השונים הכוללת את כל המרכיבים .

עיצוב גני האירועים 

 לא כל גן אירועים מעוצב באווירה המיוחדת אותה תרצו לשדר ולהקרין באירוע שלכם,   מהטרנדים הנכונים והמעודכנים ביותר ובעיקר מאווירה קסומה ואיכותית ברמה התואמת את הטעם האישי והפנטזיה שלכם.  חשוב לבדוק ולהתרשם ממספר אופציות של גני אירועים לאחר שצמצמתם את הרשימה בהתאם להעדפות שלכם ולבקר בהם לפני קבלת החלטה כלשהיא.

קייטרינג וחוויה קולינרית

האוכל בגן האירועים הוא אחד הנושאים החשובים ביותר אותו יזכרו תמיד. חשוב לתת משקל רב לחוויה הקולינרית, איכות הקייטרינג, המוניטין וחומרי הגלם לצד אופן ההגשה, דוכני המזון, מתחם קבלת הפנים ועוד. לשם כך מומלץ להיעזר בהמלצות חברים ובני משפחה והכי חשוב – לטעום ולהתרשם בעצמכם במסגרת "ערב טעימות" של גן האירועים. בו תוכלו להתרשם באופן אישי ממגוון המנות ומאיכות המזון, ההגשה והטעמים ולהרכיב את התפריט הקולינרי הנכון ביותר לאירוע שלכם.

גני אירועים מומלצים

אין כמו המלצות של משפחה וחברים קרובים כדי "לגדר סיכונים". גם כאשר אתם כמעט בטוחים בבחירתכם, חשוב מאוד לגבות את ההחלטה והמידע שהביא לבחירה בגן האירועים מול בדיקת המלצות נוספת. רצוי באמצעות חברים או מכרים קרובים, בני משפחה וכד' שהפיקו או השתתפו באירוע חתונה או אירוע דומה בגן האירועים שבחרתם או גני אירועים מומלצים אחרים. הצלבת מידע תסייע לכם מאוד בבחירה הנכונה של גן האירועים.

הכל כלול? שאלות שחשוב לשאול

גם גני אירועים לא תמיד כוללים מרכיבים שונים כמו תאורה והגברה במסגרת "חבילת הבסיס" חשוב לבדוק שאין הפתעות ותוספות לא צפויות, שאחרת תאלצו לשלם עבור "התוספות " שלא ידעתם על קיומם . יש לבדוק מה כוללת בדיוק עלות המנה באופן מדויק וברור.  האם ישנה עלות לרזרבה? האם טיפים למלצרים כלולים? מהי העלות המקרה של פינוי המקום בשעה מאוחרת יותר? מספר מלצרים וברמנים לכל 50 אנשים, אפשרויות החניה, סדרני חניה, מה כולל בר המשקאות, עלות מנות נוספות, עלות מנת ילדים  ועוד. לצד זאת חשוב לבדוק ולוודא גם את נושאי הרישוי, ההיגיינה והבטיחות לרבות רישוי עירוני של גן האירועים.

צוות מנצח 

צוות מסור ומקצועי של גן האירועים יכול להיות מפתח מאוד חשוב בהצלחת האירוע. חשוב לתת גם לבטן להוביל אתכם בתחושה האם אתם מרגישים בנוח ובביטחון עם הצוות. האם הם מקצועיים, קשובים ומעניקים פתרונות ראויים לשאלות ולבקשות שלכם. זהו האירוע החשוב ביותר בחיים ( או לפחות אחד החשובים), יחס חם וצוות מקצועי שעוטף את החוויה העוצמתית שלכם עושה את כל ההבדל ומעניק מעטפת של בטחון, נעימות ושקט נפשי חשוב מאוד במהלך כל התהליך וההתנהלות.  שיהיה במזל !

Share this post

גלילה לראש העמוד