גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

ערן פולק מסביר איך לחסוך בהוצאות על חתונה מבלי להתפשר על הרמה שלה

מצד אחד כל חתן וכל כלה רוצים לארגן אירוע בלתי נשכח, כזה שירשים את האורחים שלהם ובעיקר ישמח אותם עד מאוד ויהווה התחלה מוצלחת לחיים המשותפים. מצד שני, בדרך כלל המשאבים הכספיים שעומדים לרשות הזוגות הצעירים אינם גבוהים, והפקה יקרה מדי עלולה להיגמר בכך שהזוג ייקלע למצוקה פיננסית משמעותית שתקשה עליהם ליהנות מחיי הנישואין.

כדאי לדעת שעם מעט תשומת לב ומחשבה ניתן לארגן חתונה יפה מאוד גם בלי להיגרר להוצאות גבוהות מדי. בעמוד זה תמצאו המלצות לחתונה ברמה גבוהה ובמינימום עלות.

לחסוך בהוצאות על חתונה

חתונה בחורף

המלצה אחת של המועמד לשעבר לראש אגף התקציבים ערן פולק היא להתחתן בחורף. כמעט כל הוצאה שקשורה לחתונה תהיה נמוכה יותר בעונה הקרה, וזאת לנוכח הביקוש המועט יותר לחתונות – כך שהחיסכון יהיה משמעותי במיוחד. בפרט תוכלו לבחור גן אירועים או אולם אירועים יוקרתי במחיר סביר, ולמי שחושש ממזג האוויר, מזכיר פולק שבישראל החורף הוא לא מאוד קר, לא מאוד גשום ולעתים נדירות ישנה סערה של ממש, ושעם המוד הנכון גם מזג אוויר סגרירי יהפוך את החתונה למכושפת יותר. עוד כדאי לזכור שהקיץ הישראלי עלול להיות אכזרי יותר, כשגם בשעות הערב הטמפרטורות עדיין גבוהות והלחות עלולה להפוך כל חתונה למרחץ זיעה.

חתונה גדולה

אחד העקרונות הכלכליים הבסיסיים הוא היתרון לגודל. ערן פולק מציין כי גם כשמתכננים חתונה כדאי לזכור את העובדה הפשוטה שלגודל ישנם יתרונות משמעותיים – אמנם בדרך כלל כשמנסים לחסוך בהוצאות החתונה מבלי להתפשר על הרמה שלה הנטייה הראשונית היא לערוך אירוע קטן, אבל דווקא האירועים הגדולים הם במרבית המקרים גם היותר משתלמים בפן הכלכלי. הסיבה לכך היא שחלק גדול מההוצאות הן קבועות ולא תלויות במספר האורחים (למשל שמלת הכלה, התשלום לדי.ג'יי ועוד), ושגם הוצאות אחרות לא מכפילות את עצמן אם הכפלתם את מספר האורחים (כך למשל עבור צילום האירוע תצטרכו לשלם יותר אם מדובר ב-800 אורחים במקום ב-400, אבל לא כפליים). אם ההוצאות גדלות רק מעט יחסית כשאתם מגדילים את מספר האורחים, ההכנסות גדלות משמעותית, ועל כן ההמלצה היא על חתונה גדולה (אם כי כמובן שאין טעם להזמין אנשים שיש סיכוי סביר שלא יבואו, במקרה שכזה אתם עלולים להפסיד כסף רב).

חתונה בזמן ספירת העומר

ישנם כמובן זוגות שעבורם המלצה זו אינה רלוונטית, אבל אם מבחינתכם אין מניעה להתחתן בין פסח לשבועות – הביקוש הנמוך מוביל לירידת מחירים אצל כל הספקים, מזג האוויר נעים ואתם יכולים ליהנות מחתונה איכותית במחיר מנצח.

בלי הזמנות מעוצבות על נייר יוקרתי

ארגון חתונה כולל סעיפים רבים שאין להם תרומה אמיתית לאירוע עצמו. בהתאם ממליץ ערן פולק פשוט לוותר עליהם. הזמנה מעוצבת על-ידי מעצב גרפי שמודפסת על נייר יוקרתי אמנם נראית יפה מאוד, אבל מי שרוצה לשמוח בשמחת החתן והכלה יגיע לאירוע המרגש בחייהם גם אם יקבל הזמנה פשוטה יותר שבני הזוג עיצבו בעצמם (ובעידן הדיגיטלי כל אחד יכול לעצב בעצמו הזמנה, או לפחות לבקש מחבר טוב בעל יכולות מתאימות לעשות זאת).

להתמקח

עוד המלצה חשובה היא להתמקח עם כל אחד מנותני השירותים לחתונה. כדאי לזכור שגם הצלם, גם הדי.ג'יי, גם שוזרת הפרחים, גם הקייטרינג וגם מעצבת שמלת הכלה, ובעצם כל אנשי המקצוע, פועלים בשווקים תחרותיים מאוד, ואם תתמקחו איתם תגלו שהם מוכנים להוריד את המחירים ההתחלתיים, בדרך כלל אפילו ב-10-20%.

Share this post

גלילה לראש העמוד