חינה מרוקאית
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

איך לארגן חינה מרוקאית אותנטית כמו במרוקו?

טקס החינה המסורתי הפך לאחד האירועים המשמחים ביותר בישראל, ולא בכדי. זוגות רבים מעידים שהאירוע מסייע להפגת הלחצים לקראת החתונה, וכי מדובר בחגיגה משמחת במיוחד. איך תוכלו להפיק חינה מרוקאית אותנטית? הנה כמה טיפים:

טקס אותנטי ומסורתי

אין ספק שטקס החינה הצבעוני והמיוחד נפוץ יותר מאשר בעבר, ואילו כיום נהוג לערוך אותו באולמות מפוארים ולהפיק אירוע של ממש. למעשה, יש מי שעדיין בוחרים לקיים את האירוע בבית, ועם זאת מקפידים על מכלול האלמנטים המסורתיים המוכרים. עם תפאורה לחינה מרוקאית, תלבושות ייחודיות, עוגיות מסורתיות ושלל אלמנטים נוספים – בהחלט ניתן לקיים טקס מרהיב במיוחד, בין אם הוא מתקיים בבית ובין אם באולם אירועים.

שלבי הטקס

לטקס יש כמה שלבים, כשבתחילתו מובילים את הזוג על מיטת אפריון ישירות אל האוהל שבו נערך האירוע. התלבושות הן תלבושות מסורתיות, לרבות גלבייה ותלבושת חינה ייעודית (קרויה "הבגד הגדול"). הכניסה למתחם נעשית בליווי מוזיקה מסורתית וכלי נגינה שונים, כמו גם צהלולים.

לאחר מכן, ישנו שלב מריחת עיסת החינה על הידיים, כשיש להניח את העיסה בצורת מטבע, מה שמסמל שפע ופרנסה. ניתן להכין את עיסת החינה באופן ביתי, ואף ניתן לרכוש אותה – החליטו מה מבין האפשרויות אידיאלית יותר בשבילכם.

ומה לגבי האוכל?

כיאה לאירוע עם מוזמנים, נהוג לדאוג להיצע רחב של מנות. אם האירוע מתקיים באולם אירועים, הרי שישנו הקייטרינג של המקום עצמו – כך שכל מה שתצטרכו זה לבחור את המנות הרלוונטיות לכם מהתפריט. אם האירוע מתקיים בבית, הרי שיש לברר על קייטרינג איכותי עם מנות מרוקאיות ייחודיות. כמו כן, אל תשכחו שנהוג להציב דוכן מתוקים הכולל שלל מתוקים מרוקאים, מופלטות, מרציפנים ועוד. כמובן אם אתם מגיעים מבית מרוקאי, תוכלו להכין את המטעמים הללו בעצמכם, ואם אתם זקוקים לעזרה – טוב לדעת שניתן לרכוש את העוגיות הללו לפי משקל.

לסיום נציין שנהוג להעניק לזוג המאורס תכשיטי זהב וכסף, ויש מי שאף נוהגים להציג את המתנות לכל האורחים. ארגון טקס החינה אינו מורכב במיוחד, והתהליך אך עשוי להיות מהנה. מזל טוב!

Share this post

גלילה לראש העמוד