צלם לאירוע
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

טיפים לבחירת צלם לאירוע

אתם חוגגים אירוע בקרוב, כבר יש לכם אולם אירועים לחגוג בו, ואפילו כבר הכנתם הזמנות מעוצבות ויפות במיוחד.

אבל כשזה מגיע לבחירת צלם אתם כבר הולכים קצת לאיבוד.

הסיבה העיקרית שבגללה הרבה מאוד בעלי אירועים הולכים לאיבוד ולא מוצאים צלם לאירוע בקלות היא בעיקר בגלל היצע צלמי אירועים גדול במיוחד.

וכשיש היצע גדול גם המחירים נעים בטווחים גדולים מאוד, זה יכול להתחיל בחבילות של צילום בר מצווה שמתחילות בכמה מאות שקלים.

בנוסף קיימות חבילות של צילום חתונה שעלותן היא גבוה מאוד ומגיעה לאלפי שקלים, כל אלו גורמים לבלבול גדול מאוד בקרב בעלי האירועים שלא יודעים איך לבחור נכון את הצלם שלהם לאירוע.

בואו נעשה קצת סדר בדברים

בשביל לעשות סדר בדברים, יש כמה טיפים שיכולים לעזור לבחור נכון את הצלם לאירוע שלכם.

לכן, הכנו לכם טיפים מעולים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הטובה ביותר כשזה מגיע לצילום האירוע.

מחיר ומה הוא כולל

ראשית צריך לעשות השוואת מחירים נכונה, השוואת מחירים נכונה היא לא רק לשאול "כמה עולה לי צלם לאירוע" אלא היא לבדוק מה כלול בתוך חבילת הצילום.

בכל חבילת צילום יש מרכבים שונים, אם מדובר על צילום סטילס בלבד או שיש חבילות שכוללות צילומי וידאו באמצעות מצלמות רחף (מצלמת מנוף) ועריכות מיוחדות.

לכן חשוב מאוד לוודא מה בדיוק כוללת חבילת הצילום ועד כמה היא מתאימה לכם מבחינת התקציב.

ניסיון והיחס של הצלם

שזה מגיע לצילום אירועים התמונה שונה, לא מספיק רק לדעת לצלם ולעבוד עם המצלמה, צלם אירועים צריך להיות מחובר לאנשים.

מעבר לחיבור האישי שלכם עם הצלם, במיוחד שמדובר על צילום חתונה, שביום הזה הצלם מלווה אתכם במהלך כל האירוע, צריך שתהיה דינמיקה טובה לצלם עם האורחים באירוע, עם בני המשפחה שלכם, לכן צלם הוא לא רק מי שלחוץ על כפתור ומצליח להביא תמונות יפות.

בשביל זה חשוב מאוד לקיים פגישה מקדימה עם הצלם, לראות בדיוק מול מי אתם עומדים ועד כמה אתם מתחברים אליו, הן מבחינת הגישה שלו אליכם והן מבחינת הגישה של הצלם ועד כמה יש לו לקוחות שכבר המליצו עליו בעבר.

מה כתוב בחוזה

לכל צלם חתונות יש חוזה עבודה משלו, חשוב מאוד לוודא ולקרוא היטב מה כתוב מה כתוב בחוזה ומה אתם מקבלים, מתי מקבלים, איך משלמים והכי חשוב מי באמת מגיע לצלם אצלכם באירוע, אם מדובר על צלם שמגיע הוא באופן אישי, או שאולי הוא שולח מישהו מטעמו שאתם בכלל לא מכירים, מה שאומר שבחירת צלם לחתונה צריכה להיעשות ביתר קפדנות בשביל לעשות את הבחירה הטובה ביותר.

לסיכום

יש עוד לא מעט דברים שבודקים, כמו למשל מהי תחושת הבטן שלכם, מה ההרגשה שלכם אומרת על אותו צלם, שברוב המקרים תחושת הבטן ביחד עם המחיר הם אלו שיקבעו בגדול אם אתם תבחרו באותו צלם.

אבל הדרך הכי טובה, היא פשוט לקבל המלצות לבדוק עבודות קודמות, לנסות להגיע לעמק השווה מבחינת המחיר ואפשר לצאת לדרך והכי חשוב שבאמת תהיה לכם מזכרת של צילום האירוע שלכם.

Share this post

גלילה לראש העמוד