למה חשוב לאחסן יין במקרר ייעודי?

מקרר יין לאירועים

מהפכת היין שעברה עלינו בעשורים האחרונים הובילה לכך שהיין הולך ותופס מקום מרכזי יותר ויותר בקרב הציבור הרחב. אם בעבר היין יצא מהארון כדי למלא מקום מרכזי בטקס הקידוש בערב שבת בלבד, הרי שכיום היינות הישראליים קוצרים פרסים, שבחים ומדליות בתחרויות יין בינלאומיות, הצרכן הישראלי הופך משנה לשנה לאנין טעם של ממש ומכירות מקררי היין הולכות ומאמירות משנה לשנה.

על הנקודה האחרונה הקשורה לאחסון יין במקרר ייעודי, ברצוננו להתעכב מעט וכפי שכבר הסגירה אותנו הכותרת, בנושא זה נדון במאמר שלפניכם בהרחבה.

אז למה בעצם צריך מקרר ייעודי לאחסון יין?

רבים לא מודעים לכך, אבל היין הוא משקה עדין, רגיש וביישן. אמנם היינות השונים בדרך כלל יכולים להתיישן ולהפוך לעמוקים יותר, עשירים ומורכבים יותר לאורך הזמן, אך כל זה נכון רק כל עוד תספקו ליין את הסביבה האופטימאלית עבורו. אחסון יין בתנאים לא מתאימים יכול לקלקל את טעמו, לגרום לו להחמיץ ולהביאו למצב שבו הוא לא יהיה יותר ראוי לשתייה. סך הכול מקררי היין הייעודיים מאפשרים ליין לקבל את כל התנאים האופטימאליים להם הוא זקוק כדי להחזיק מעמד לאורך זמן, להתפתח וחלילה לא להתקלקל או להחמיץ.

התנאים שמספק מקרר ייעודי ליין

להלן התנאים המרכזיים שמספק מקרר ייעודי ליין:

  • טמפרטורה קבועה ויציבה – תנודות בטמפרטורה של המקרר פוגעות במידה רבה באיכות היין.

  • יציבות – לא רק הטמפרטורה של אחסון היין צריכה להיות קבועה אלא גם הבקבוק עצמו צריך להיות יציב. לפיכך אחסון של בקבוקי יין במקרר סטנדרטי לא עושה חסד עם היין.

  • טמפרטורה שונה לסוגי היינות השונים – הטמפרטורה במקרר הביתי עומדת על ארבע מעלות צלזיוס כל עוד הוא נשאר סגור והטמפרטורה ברחבי הבית משתנה מאוד במהלך עונות השנה, שעות היום והמיקומים השונים באופן כללי. באמצעות מקרר ייעודי ליין ניתן ליהנות מאפשרות כוונון של הטמפרטורה בהתאם לצרכים הספציפיים של הבקבוקים השונים.

  • מעבר לכל האמור לעיל, הרי שכל עוד לא מחזיקים את בקבוקי היין במקרר יין ייעודי, הרי שלא מעניקים להם את הכבוד הראוי להם. לצערנו לא התברכנו ביותר מדי מרתפים קרירים בישראל ולכן חובבי יין רבים נאלצים להסתפק בהטמנה של הבקבוקים האהובים עליהם בארונות הבגדים. כאשר התחביב הופך לרציני יותר, היחס מעודן יותר והכבוד לבקבוקים הופך לגדול יותר, אין מנוס מלרכוש מקרר יינות איכותי ולהניח את הבקבוקים במקום הראוי להם ובתנאים המתאימים ביותר עבורם.

היכן למקם את המקרר?

את המקרר חשוב להניח בפינה מוצלת יחסית ולהימנע מלהניח את הדלת של המקרר מול מקור אור ישיר. כמו כן במידה ומדובר על מקרר בעל נפח גדול יחסית, הרי שניתן להציב אותו בסלון כיוון שהמקררים המודרניים מהווים תוספת עיצובית לחלל החדר לכל דבר ועניין. כמו כן במידה ומדובר בדירה קטנה יחסית מומלץ לבחור לרכוש מקרר שקט במיוחד ובמידה והמקרר מייצר יחסית הרבה רעש בפעולת המדחס שלו, הרי שמומלץ למקם אותו במחסן או לכל הפחות הרחק מחדרי השינה במידת האפשר.

אוכל ושתייה לאירועים אלכוהול בר ובת מצווה חתונות ימי הולדת כללי מוסיקה לאירועים מוצרים ושירותים לאירועים מקומות לאירועים מתנות מכל הסוגים עם הילדים פנאי וגיבוש
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפור כלות
לפני החתונה לכלה ולחתן יש הכנות רבות שהם צריכים לעשות והם כמובן רוצים שהחתונה שלהם תהיה יפה ומוצלחת...
קרא עוד »
נוב 21, 2022
כך תבחרו קייטרינג לאירועים קטנים
מי שמתכנן אירוע בקרוב, יכול להיות רגוע לגבי העמל הרב שנלווה להכנת הכיבוד או הארוחה. מזה עשורים רבים...
קרא עוד »
ינו 30, 2020
שמלות כלה וינטאג' – איפה אפשר למצוא אותן?
  בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, לא מעט נשים אשר מבקשות להתחתן עם שמלות כלה מיוחדות, שונות ממה...
קרא עוד »
נוב 03, 2017