קייטרינג אסאדו לאירועים
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

קייטרינג אסאדו לאירועים

זה לא יהיה תלוש לנחש שבחיפושי חברת הקייטרינג שתספק את הארוחות לאירוע שלכם, נתקלתם בביטוי אסאדו לפחות פעם אחת אם לא הרבה יותר מכך. קייטרינג אסאדו לאירועים הופך להיות הקייטרינג המועדף על מרבית בעלי האירועים, ויש לכך סיבות טובות בהחלט. הגישה של מנה בשרית בסגנון בישול ביתי, מנה בשרית שמגיעה לאירוע שלכם כשהיא כבר מבושלת כמה שעות טובות, טובעת בתוך מיצים ורטבים בתוך מגש, היא גישה שהולכת ומאבדת מחינה. את מקומה תופס הסגנון היותר מיידי, סגנון העל האש, סגנון האסאדו – הסגנון שמכניס את נתחי הבשר לפה שלכם, דקות ספורות בלבד לאחר צלייתו.

קייטרינג אסאדו לאירועים

קייטרינג אסאדו לאירועים – במה זה שונה מעל האש?

אם יש לכם תרבות בשר עשירה במשפחה, ייתכן שגם נתקלתם בעבר באסאדו, אבל עבור מרבית האנשים, הפקת אירוע זו פחות או יותר הפעם הראשונה בה הם נתקלים במונח הזה, ולא ממש ברור להם מה זה בדיוק אומר. ובכן, אסאדו הוא סגנון צליית בשר מהמטבח הדרום אמריקאי, סגנון שמתמקד המון בצלעות ובנתחי בשר עבים ועסיסיים, סגנון שמבוסס על תיבול מינימלי שנותן את הבמה לטעמים הטבעיים של הבשר עצמו. מעבר לכך, קייטרינג אסאדו לאירועים יכול להגיע גם עם מעטפת שלמה שתומכת בסגנון האסאדו, ובכלל זה רטבים, סלטים, תוספות ואפילו משקאות ובעיקר יינות, שתואמים את הסגנון הבשרי הדרום אמריקאי. אסאדו זה על האש לכל דבר לעניין, אבל זה מעט אחר בטעמים, בשיטת הצלייה וכמובן בתוצאה.

 

מי מציע את השירות?

שירות קייטרינג אסאדו לאירועים מוצע כיום כמעט על ידי כל חברת קייטרינג המשרתת את ענף האירועים. יחד עם זאת, לא כל חברת קייטרינג המציעה את השירות, אכן יודעת להציע את חוויית האסאדו האותנטית. אם אתם רוצים באמת לעשות את הבחירה הנכונה, כל שאתם צריכים לעשות הוא להתארח באחד האירועים שעורכת החברה שאותה אתם בודקים, ולבדוק את החוויה שאתם מרגישים באוויר. חברה מקצועית, שחיה את עולם הבשר והאסאדו, תעמיד לטובת האורחים חוויה היקפית רבת עוצמה של בשר, בדרך כלל עם שורה של מנגלים ענקיים, עליהם מונחים מאות נתחי בשר, שמייצרים ענני עשן אדירים שמפזרים ניחוחות בכל מתחם האירוע. חברה חובבנית יותר, תנסה לעשות את הדברים כמה שיותר בסתר, כי עבורה צלייה היא עוד עניין טכני שצריך לבצע, ולא לב ליבו של העניין. המלצות יכולות לסייע, חוות דעת יכולות לסייע, שאלות ושיחות עם נציגי החברה גם הן יכולות לסייע, אבל ביקור באחד מאירועי החברה ובחינה פנימית של מה שאתם מרגישים באוויר – זה יכול לתת לכם את התשובה הנכונה והמדויקת ביותר.

Share this post

גלילה לראש העמוד