סדנת יוגה צחוק – חובה בכל אירוע

סדנת צחוק לימי כיף

סדנת צחוק לימי כיף
מה הן סדנאות צחוק?
יוגה צחוק היא שיטה להפגת מתחים על-ידי צחוק קבוצתי מתגלגל. בסדנאות צחוק, הצחוק אינו תלוי בבדיחה או בהומור, אלא נעשה תחילה "בכוח", המשתתפים מאלצים את עצמם לצחוק בכוונה תחילה. אך מכיוון שהגוף שלנו לא יודע להבדיל בין צחוק מאולץ לצחוק ספונטני, מהר מאד הצחוק ה"מזוייף" הופך לצחוק טבעי, מתגלגל ובלתי נשלט. קצת כמו האמרה המוכרת "עם האוכל בא התאבון", כך גם בצחוק קבוצתי.

למה "יוגה"?

הסדנה משלבת תרגילי צחוק ותרגילי נשימה המבוססים על "קפאאלבטי", נשימה סרעפתית יוגית. בסדנאות הצחוק אנחנו נתרגל צחוק סרעפתי השונה מהצחוק הגרוני. מעבר לכך, משמעות המילה "יוגה" היא איחוד. למעשה, איחוד הגוף והנפש. בתרגילים שבסדנא אנחנו משלבים נשימות ותנועה גופנית אשר משפיעים על הנפש (אנחנו מרגישים שמחים וחופשיים). לתחושה הנפשית הזו יש השפעה בחזרה על הגוף אשר תתרום לנו לבריאות. זהו בעצם האיחוד, ה"יוגה", שבסדנת יוגה צחוק.

למה זה טוב לצחוק?

לצחוק יש השפעה חיובית על הגוף והנפש. יש לו יכולת לעזור לגוף להתרפא ולהתחזק למניעת אלרגיות ומחלות, וגם יכול לעזור לעודד אצלנו מוטיבציה, חיוביות, ושמחה. הצחוק משחרר אדורפינים בגוף שלנו, אלו הם אותם הורמונים המקנים לנו תחושה אופורית של שמחה ושביעות רצון למשל אחרי אימון ספורט,כשאוכלים עוגת שוקולד, או כשאנחנו מאוהבים. בסדנאת צחוק בימי כיף, המשתתפים מרגישים תחושה סיפוק בעקבות הסדנא, ושל מעבר של חוויה משמעותית ביחד.

למה לצחוק בקבוצה?

ד"ר קרטיה מדן, ההוגה של שיטת יוגת הצחוק והיוצר הראשון של סדנאות הצחוק, שם לב שהמחסום העיקרי של המשתתפים בסדנאות הוא המבוכה והביישנות. הגדלת מספר המשתתפים בקבוצה עוזרת להימנע מהמבוכה, שכן אז תשומת הלב איננה ממוקדת בכל משתף בצורה אישית. ככה המחסומים של המשתתפים בסדנא יורדים, הצחוק הופך למידבק יותר לחסר עכבות.

סדנת צחוק לימי כיף – חוויה מגבשת לקבוצה גדולה

סדנת צחוק היא הפעילות המושלמת לימי כיף, וביחוד בקבוצה גדולה. לעתים קשה למצוא פעילות אשר תשיג את תחושת הגיבוש הקבוצתי ותחושת המעבר של חוויה משמעותית משותפת- כאשר מדובר במספר גדול יחסית של משתתפים. דווקא שמדובר על סדנת צחוק לימי כיף, הקבוצה הגדולה מהווה ייתרון בהפגת המבוכה שלפעמים מתלווה לצחוק רם. כאשר הרבה אנשים צוחקים ביחד, זהו לא רק דבר מרשים לשמוע או לצפות בו מהצד, אלא גם האפקט המתקבל בסוף הסדנה הוא של תחושת אחווה ושיתוף פעולה משמעותי.

אוכל ושתייה לאירועים אלכוהול בר ובת מצווה חתונות ימי הולדת כללי מוסיקה לאירועים מוצרים ושירותים לאירועים מקומות לאירועים מתנות מכל הסוגים עם הילדים פנאי וגיבוש
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בשמים לגברים – המלצות
בחירת הבושם המתאים יכולה להיות משימה לא פשוטה, במיוחד עבור גברים. הריח הנכון יכול לעשות רושם מתמשך,...
קרא עוד »
מאי 29, 2023
כלים חד פעמיים בסיטונאות – מדוע כדאי להשתמש בכלים חד פעמיים בסיטונאות
האם אתה מישהו שמחפש דרך משתלמת לעצב את המטבח שלך? אם כן, אז כדאי לשקול שימוש בכלים חד פעמיים. כלים חד...
קרא עוד »
דצמ 02, 2022
5 קונספטים למסיבת רווקות
כשהחברה הטובה ביותר מקבלת טבעת אירוסין, אתן וודאי כבר יודעות שאת מסיבת הרווקות אתן תארגנו. האמת, שזה...
קרא עוד »
יונ 01, 2020