איפה צריך להתקין מעצור חניה?

מעצור חניה

בואו נתחיל מהתחלה. מה זה מעצור חניה? המעצור הוא פריט שמותקן על רצפת החניה והוא מיועד לעצור את הרכב כשהוא מגיע למקום. לעיתים, אנשים מתבלבלים בין מעצור חניה לפריטים נוספים שאנו רואים בחניונים כמו פסי האטה, במפרים ,מחסום חניה וכדומה. בכדי שלא נתבלבל בין המוצרים, כדאי לדעת מהו מטרתו של כל אחד מהם ואיפה צריך להתקין מעצור חניה. על כל זה ועוד במאמר שלפניכם.

מה זה?

מעצורי חניה הם מוצר שמיוצר מחומרי גלם שונים כמו גומי, בטון, פלסטיק וברזל, כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. הרעיון של מעצור חניה הוא פשוט. בחניה הראיה לא תמיד טובה מספיק, וגם במקרים שכן עדיין לא תמיד נצליח להחנות את הרכב במקום המדויק. לעיתים אנו רואים אנשים בחניונים מתנגשים בקירות הבטון ולעיתים אף נגרם נזק כבד לרכב.

בכדי למנוע זאת, כמעט בכל חניה אנו יכולים לראות מעצור חניה מותקן קרוב לקירות זאת בכדי לבלום את גלגלי הרכב מיד כשהם נוגעים בהם. המעצורים מותקנים במרחק מה מהקיר בכדי לאפשר לרכבים גדולים לחנות מבלי לחשוש לגורל הפגוש.

בלימת גלגלי הרכב

כמו כן, מטרה נוספת להתקנת מעצור חניה הוא בכדי לאפשר תנועה זורמת בנתיבי הכניסה והיציאה של החניון. בכדי שרכבים לא יבלטו יותר מידי מחוץ למקום המסומן או שלא יתנגשו ברכבים מולם וכדומה, יש להתקין את המעצור כמה שיותר קרוב לקיר אך גם לא צמוד מידי כדי לאפשר גם לרכבים גדולים לחנות בלב רגוע.

מעניין לדעת כי התקנת מעצור חניה אינו חובה על פי חוק. אך עם זאת מדובר באביזר נחוץ מאוד ויעיל עוד יותר והשימוש בו הפך מזמן לבסיסי.

אוכל ושתייה לאירועים אלכוהול בר ובת מצווה חתונות ימי הולדת כללי מוסיקה לאירועים מוצרים ושירותים לאירועים מקומות לאירועים מתנות מכל הסוגים עם הילדים פנאי וגיבוש
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מפעילים מומלצים לימי הולדת – כיצד בוחרים מפעילים ליום הולדת
לא מעט הורים בוחרים להזמין מפעילים מומלצים לימי הולדת של ילדיהם. בצורה כזו הם מרוויחים שני דברים....
קרא עוד »
מרץ 04, 2020
ניווט בחלוקה המתוקה: 12 יתרונות וחסרונות של עוגת המייפל האלוהית
עוגת המייפל האלוהית, בעלת השורשים ההיסטוריים העשירים וטעמה המתוק והקרמל המפתה, בהחלט תופסת מקום...
קרא עוד »
יול 22, 2023
שבת חתן במלון – איך מארגנים?
אם אתם מתכננים אירוע בקרוב, כמו למשל שבת חתן במלון - חשוב שתדעו כיצד מארגנים מפגש כזה על הצד הטוב...
קרא עוד »
פבר 23, 2022