טבעת אירוסין – זהב לבן או זהב צהוב?

טבעת אירוסין

בין טבעות האירוסין יש הבדלים מהותיים המשפיעים הן על המראה העיצובי של הטבעת והן על המחיר. אחד מההבדלים המהותיים בין טבעות האירוסין השונות הינו סוג הטבעת עצמה. קיימים שני סוגים עיקריים של חומרים בהם משתמשים ליצירת טבעות האירוסין: זהב לבן וזהב צהוב. בשתיהן מערבבים מתכות נוספות באחוזים משתנים במטרה לזכות בגון מסוים. השאלה היא האם מלבד השוני הבולט בצבע, יש הבדלים שונים נוספים בין השתיים – על כך נדון במאמר הבא.

טבעות אירוסין עשויות זהב לבן

לזהב הלבן יש מראה דומה לחומר הכסף. הבחירה לשבץ את היהלום על טבעת מסוג זהב לבן, מבליטה את היהלום המשובץ במרכז הטבעת החוצה בשל הצבע הייחודי שלה. מכיון ולזהב הלבן יש מראה יוקרתי וקלאסי, הן הפכו לפופלאריות בשנים האחרונות ונשים רבות מעדיפות את המראה הכסוף על המראה הזהוב. בכדי לקבל את צבען הלבן של טבעות אירוסין אלו, מערבבים את הזהב עם מתכות נוספות שצבען לבן. לאחר הערבוב מצפים את הטבעת בשכבת רודיום שמעניקה ברק נוסף לטבעת. החיסרון בטבעות אירוסין עשויות זהב לבן הינו בעובדה שהרודיום עלול להתקלף במגע עם כימיקלים ולכן מדי פעם יש לחדשן.

טבעות אירוסין עשויות זהב צהוב

הייחודיות שבטבעות אלו הוא היותן בעלות מראה טבעי, שכן הזהב הצהוב הוא הזהב אותו קיבלו הסבתות שלנו במתנה מהסבים. בזהב הצהוב  יש משהו אותנטי. כאשר אנו בוחרים בטבעת אירוסין מזהב לבן עלינו להבין שיש הבדל בין צפיפויות הזהב. יש הבדל בין זהב 18 קראט לזהב 14 קראט מבחינת ריכוז הזהב המשפיע גם על המראה וגם על המחיר. גם צפיפות החומר משפיעה על מחירה הסופי של הטבעת.

יתרונות של טבעות אירוסין עשויות זהב לבן

  • בעלות צבע נקי ומרהיב המאפשר הדגשה מלאה של היהלום המרכזי, גם אם בחרנו ביהלום קטן יחסית.
  • מתאימות לשילוב עם תכשיטים נוספות וקשה לקבל איתן מראה עמוס.
  • צבע נטרלי המשתלב נהדר עם כל אביזר אופנה ובעלות יוקרה ייחודית.

יתרונות של טבעות אירוסין עשויות זהב צהוב

  • בעלות מראה קלאסי, אותנטי ומרשים.
  • אין מדובר כאן בטרנד אלא בתכשיט מסורתי שתמיד יישאר עכשווי ובעל אמירה.
  • מאפשרות משחק גדול יותר עם שיבוצי היהלום.

אז איך בוחרים?

יש מן תפיסה כזו שטבעות עשויות זהב לבן מתאימות לנשים בעלות גוון עור בהיר בעוד טבעות עשויות זהב צהוב, מתאימות לנשים שזופות או שחומות. יחד עם זאת, יש לבצע את הבחירה לפי טעמה האישי של האישה לה הטבעת מיועדת, שכן יש נשים שלא מתחברות לצבע כזה או אחר. בנוסף, חשוב לשקול את הבחירה מראש, זאת משום שבקרוב תעמדו בפני רכישת טבעת נוספת- טבעת הנישואין.

אוכל ושתייה לאירועים אלכוהול בר ובת מצווה חתונות ימי הולדת כללי מוסיקה לאירועים מוצרים ושירותים לאירועים מקומות לאירועים מתנות מכל הסוגים עם הילדים פנאי וגיבוש
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור שף פרטי?
אתם רוצים לעשות אירוע וחשוב לכם שהאוכל יהיה טעים? מתלבטים באיזה שף פרטי לבחור? כמובן שאפשר להבין אתכם,...
קרא עוד »
מרץ 01, 2022
מי צריך הקלטת שיר לבת מצווה
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות טרנד מאוד מעניין בקרב הורים שחוגגים בת מצווה לילדה שלהם. לטרנד...
קרא עוד »
אוק 02, 2019
שייט נהרות באירופה – הרבה יותר ממה שחשבתם
על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את המילה 'נהר'? במחשבה ראשונה, אנו כישראלים נוטים בדרך כלל לדמיין מקומות...
קרא עוד »
אוק 24, 2019