פעילויות לחגים
גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון

גלית בן-אהרון היא מתכננת, מפיקה, מארגנת ומעצבת אירועים שונים החל מחתונות וימי הולדת ועד השקות אופנה ואירועי חברה מפוארים. בזמנה הפנוי גלית כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי האירועים והפנאי, עם מגוון טיפים ומידע יעיל לקהל הרחב.

פעילויות לחגים שאתם חייבים להכיר

חגי ישראל טומנים בחובם קסם ויופי. פעילויות רבות אפשר להעביר על החגים. חלקן פעילויות המוכרות לנו, וחלקן פעילויות המוכרות פחות. כמו שיש סדנאות לחופש הגדול הכירו כעת סדנאות מומלצות לחגים.

מה אתם יודעים על המנהג "תשליך"?

האם אתם יודעים על המנהג "תשליך" בראש השנה? אפשר ללמוד על המשמעות העמוקה של המנהג "תשליך" באמצעות סדנא חווייתית המשלבת בתוכה גם לימוד על הדגים. בסדנא, לומדים כיצד לטפל בדגים שבאקווריום. 

סדנת אפיית עוגת תפוחים ודבש

למה לא לגרום לילדים לחבב את ראש השנה דרך האפייה? כיוון שראש השנה מתקשר במודעות של הילדים עם "תפח ודבש", מדוע לא לאפות אתם עוגת תפוחים ודבש? באמצעות האפייה, יבינו הילדים יותר טוב את משמעות הברכה של "שנה טובה ומתוקה". 

סדנאות ייחודיות לחג הסוכות

אחד מהחגים שאפשר ללמוד עליו הרבה, הוא חג הסוכות. מהי סוכה כשרה ומהי סוכה פסולה? מהן הלכות ארבעת המינים? באמצעות סדנא ייחודית, אפשר ללמוד את הלכות בניית סוכה. לומדים את ההלכות על דפנות כשרות של הסוכה, ועל סכך כשר. רוצים לדעת יותר על ארבעת המינים? בסדנא ייחודית מלמדים יותר על הלכות ארבעת המינים, ומתנסים בהכנת לולאות מלולב. וכמובן, אפשר לשלב סדנא ייחודית של הכנת ריבה מאתרוגים. 

סדנת אוהל יוצאי מצריים

מדוע לא להחזיר את הילדים אחורה בזמן? להכניס אותם לאוהל עם שחקן מחופש המספר לילדים את סיפור יציאת מצריים? 

סדנאות הכנת נרתיקים לאפיקומן וכיסוי למצות

דרך נהדרת לחבב את חג הפסח על הילדים, היא באמצעות הפעלות פסח לילדים כמו הכנת נרתיקים לאפיקומן, וכיסויים למצות. במהלך הסדנא, הילדים לומדים על ליל הסדר. אך הם ירגישו יותר שייכות לליל הסדר כאשר על השולחן יהיו נרתיק בד מקושט לאפיקומן מעשה ידיהם, וכיסוי מעוטר למצות. במהלך היצירה, ישקיעו הילדים את הביטוי האישי שלהם ואת החיבה לחג הפסח.

Share this post

גלילה לראש העמוד